تبلیغات
عکس ... طنز ... سرگرمی - آماری عجیب در مورد انسان ها

امروز:

آماری عجیب در مورد انسان ها

» نوع مطلب : عمومی ،

بشر پر حرف ترین موجود روی زمین است. این آمار را اخیرا از سوی پزشکان روسیه منتشر شده است.

این محققان حد متوسط عمر بشر را هفتاد سال گرفته اند که در این مدت انسان ۱۳ سال حرف می زند، ۶ سال غذا می خورد و ۲۳ سال نیز می خوابد.

هر نفر به طور متوسط صدها تن غذا می خورد. اگر وزن افراد را ۷۵ تا ۸۰ کیلو گرم بگیریم باید گفت هر فرد در عمر خود ۱۲۵۰ تا ۱۳۳۵ برابر وزنش غذا می خورد. در مدت یک روز یا ۲۴ ساعت ۱۰۰۰ لیتر هوا تنفس می کند وقلبش در هر ۱ دقیقه ۸۰ تا ۱۰۰ بار می زند. با این شرایط قلب انسان در طول زندگیش دو میلیارد و۵۸ میلیون بار بدون وقفه واغلب بدون کوچکترین مشکلی می زند.

 انسان تنها موجودی است که راست قامت است و روی دو پا راه می رود ودر طول روز به طور متوسط ۲۰ هزار قدم بر می دارد یعنی ۷ میلیون قدم در سال. در ۷۰ سالگی تعداد این قدم ها به ۵۰۰ میلیون می رسد یعنی ۵۰۰ هزار کیلومتر راه رفته است. با این محاسبات می توان نتیجه گرفت که هر فرد در طول زندگیش می تواند ۹ بار کره ی زمین را دور بزند و با پای پیاده به کره ی ماه برود با توجه به اینکه فاصله زمین تا ماه ۳۹۰ هزار کیلومتر است .

بدن انسان به وسیله پوشش شگفت انگیزی محافظت می شود. این پوشش پوست بدن است که در هر ساعت ۳۰ میلیون میکروب روی آن می نشیند و ۲۹ میلیون آن کشته می شود و پس از ۲ ساعت از این ۳۰ میلیون فقط ۷ هزار تای آن باقی می ماند.

در بدن انسان بین ۲ تا ۴ میلیون نقطه ی درد و جود دارد که حساسیت آن نسبت به موقعیت پوست بدن فرق دارد. بدن انسان قدرت مقاومت شگفت انگیزی دارد و می تواند گرمای ۴۴ تا ۴۵ درجه را تحمل کند و حتی اگر به تدریج گرم شود در فضای خشک می تواند ۱۵۰ تا ۱۶۰ درجه حرارت را تحمل کند و بالاترین میزان برودت که بدن قادر به ایستادگی در برابر آن است ۲۷ درجه زیر صفر است.

انسان می تواند ۵۲ روز تنها با خوردن آب زنده بماند. حساسترین عضو بدن چشم است که می تواند ۱۰ هزار رنگ را تشخیص دهد وبالاخره اینکه نوزادان تا ۸ ماهگی دنیا را سیاه وسفید می بینند.


نوشته شده در : جمعه 22 شهریور 1392  توسط : محمود.    نظرات() .